Hodina Země 2018 v číslech

27. 03. 2018

Hodina Země 2018 v číslech

Hodiny Země 2018, která proběhla 24. března, je úspěšně za námi. V České republice se zapojilo celkem 113 obcí, včetně 16 z 26 statutárních měst. Menší obce na hodinu zhasly veřejná osvětlení, větší města alespoň některé významné dominanty. Zhasla pražská Petřínská rozhledna, brněnský hrad Špilberk či plzeňská katedrála sv. Bartoloměje, která je nejvyšší kostelní věží v ČR. Řada obcí si navíc dobrovolně uložila různé klimatické závazky.  Na hodinu dále potemnělo 11 památek. Konalo se 19 veřejných akcí.

K akci se přihlásilo 83 firem, nejvíce si ceníme těch, které si dalo do budoucna velmi ambiciózní a důležité klimatické závazky. Svým klimatickým závazkem Hodinu Země podpořily i stovky jednotlivců (573).

O Hodině Země referovala většina celostátních médií, tištěných, internetových, televizních i rozhlasových. Nejdelší příspěvek k tématu jsme měli asi na Českém rozhlasu Plus, nejvzdálenější vysílání bylo nejspíše české vysílání australského rozhlasu SBS.

Webové stránky www.hodinazeme.cz během sedmi dnů, od 20. do 26. března, navštívilo přibližně 20 tisíc návštěvníků. Podívejte se na vybrané fotografie z akce.