Hodina Země 2021

Připojte se k Hodině Země 2021 která proběhne v sobotu 27. března 2021 od 20.30 do 21.30. Do akce se zapojují obce, firmy i jednotlivci. Letos, opět díky mimořádné situaci, probíhá z velké části jen online, z bezpečí domovů, neproběhnou žádné velké veřejné akce. Obce, firmy i památky mohou zhasnou světla, mohou se ale připojit jen symbolicky, virtuálně, svým klimatickým závazkem. Doma, jako jednotlivci, rodiny, můžete prožít hodinu při svíčkách, můžete - a budeme velmi rádi - dobrovolných klimatických závazků, ze kterých si můžete vybrat, nebo si stanovit klimatický závazek vlastní. (Podívejte se na výpočty jednotlivých závazků.)

Přečtěte si našich 10 tipů, co dělat při letošní mimořádné Hodině Země.

Klima jsme již změnili a nadále se mění. Tento problém si velmi uvědomujeme a chceme se aktivně podílet na jeho řešení. Pojďme proto nyní vyslat společný a jasný signál o tom, že nám na osudu planety opravdu záleží. 

Tento symbolický signál vyšleme tím, že se zapojíme do Hodiny Země a v sobotu 27. března 2021 se budeme věnovat hodinu naší planetě. Hodina samozřejmě nestačí, hodinou to pouze začíná. Vyzýváme vás proto, abyste si stanovili i vy svůj klimatický závazek. Tím může být přechod na obnovitelné zdroje energie v obci, či snižování uhlíkové stopy v domácnosti.

Není na co čekat. Zmáčkněte tlačítko „Přidejte se“. Děkujeme vám.